Gelenekten Geleceğe Alaçatı İmren, Alaçatı İmren, Alçatı Tarihi İmren

Alaçatı'nın modern zamanlardaki hikayesi ile 1941 Yılın'da Arnavut Sait Ustadan el alan Hasan Ustanın kurduğu ve 75 Yıllık bir şirketin öyküsü iç içe geçmiştir aslında. Alaçatı denildimi İmren'i, İmren denildimi Alaçatı'yı akıllara getirende aslında bu tarih. Alaçatı dediğimizde akla ilk gelen firmalardan Alaçatı İmren.

Alaçatı İmren'in hikayesi, bünyesinde barındırdığı tüm markaları ve hizmetleri ile 1941'den bu güne gelen bir serüven, geleneksel lezzet yolculuğu, güler yüz ve kaliteli hizmetinde hikayesi aslında. Amacımız herzaman bu hikayeyi yerinde yaşamak, gözlemlemek, bazen bir parçası olmak isteyen tüm Alaçatı sevenlere Alaçatı'nın Ruhu, Huzuru ve Geleneğinden biraz tattırmaktı.

Nedenmi Alaçatı Tarihi İmren'in de tarihi? İmren Han Cafe Alaçatı'nın Eski nalbanthanesinde nostaljik havasını koruyarak hizmet vermekte. Bu tarihi mekanda eşsiz bir kafe deneyimi sizi beklemekte. İmren Han Otel aşıkların buluştuğu, Çocukların uçurtmalarını uçurduğu, içinde eski değirmenlerin olduğu, Alaçatı'nın içme suyu ihtiyacını karşılayan Tarihi Çamlı Kuyu mevkisinde hizmet vermekte. İmren Han Otel'e geldiğinizde Bakışlarınızı gök yüzüne çevirmeyi unutmayın. Yörenin çocuklarının ucurtmaları belki halen oralarda bir yerlerde duruyor, rüzgarla dans ediyorlardır. Yıllarca Alaçatı'nın tütün ve buğday deposu olarak kullanılan, bu gün ise İmren Unlu Mamüller olarak hizmet veren mekanda görmeniz gereken, Alaçatı Tarihinin parçası olan bir mekan.

Sizler için Alaçatı ve tarihi ile özdeşleşen bu güzel mekanları yaşatmaya devam edeceğiz. İşte tamda bu yüzden tüm mekanları ile Alaçatı, tüm tarihi ile İmren 1941'den Bu Güne Alaçatı'nın Ruhu, Huzuru, Geleneği.

TOP