Alaçatı Yeme İçme Kültürü, Alaçatı Mutfağı, Alaçatı Yemekleri, Alaçatı Restaurantları

Çoğu kişi için Türkiye'nin en elit yeme içme ve gurme mekanlarını bünyesinde barındıran Alaçatı, kış aylarında çoğu mekanın kapalı olaması sebebiyle güzelim yaz aylarına oranla daha bir sessiz daha bir romantik ve daha bir gezilesi oluyor.

Yaz aylarının o hınca hınç kalabalığından eser yok. Peki bu ne anlama geliyor. Size hemen bunu açıklamak isterim. Yatırım yada faaliyet amacı ürün ve hizmetlerini Alaçatı gibi parlayan bir mekanda insanlara sunmak isteyen ve kış ayları için faaliyet göstermeyen mekanlar kapalı. Onların yerine ise gerçek Alaçatı Mekanları hizmet vermekte. Dünya mutfakları, füzyon mutfağı, İtalyan mutfağı gibi Özel tatlar aramıyorsanız gerçek Alaçatı mutfağı ve Ege lezzetlerini deneyimlemeniz için en doğru mevsim kış.

Alaçatı sokakları kışın daha bir romantik ve gezilesi. Alaçatı Mustafa Kemal caddesi ve bağlantı sokakları büyüleyici manzaralar sunmakta. Son zamanların gözde semti Hacı Memiş mahallesinde ve sokaklarında gezinirken birbirinden güzel kartpostallık manzaralar sizleri bekliyor. Bu yüzden fotograf makinalarınızı yanınıza almanızı öneririz. Bu topraklarda Sonbahar daha bir geç geldiğinden Kış ayları yapraklar dökülürken Alaçatı da olmak daha bir güzel ve çok daha yaşanılası bir tecrübe.

Kalabalıklaradan sıkılan ve Alaçcatı'yı öz kimliği, hakiki yapısıyla görmek isterseniz Bize göre Alaçatı Kışın ayrı bir güzel.

TOP