Alaçatı Sanat, Alaçatı Sanat Festivali, Alaçatı Sanat Aktivitte, Alaçatı Sergi

Son yıllarda yaratıcı sanatsal aktiviteler ve modern sanat icracı sanatçılar arasında Alaçatı'nın yeri bir ayrı. Özellikle ilham veren bir atmosfere sahip Alaçatı pekçok sanatçı için yaratım süreçlerinin olmazsa olmaz adresi gibi. Alaçatı sokaklarında gezerken özellikle kış aylarında ünlü bir romancıya yada dünyaca tanınmış bir heykel sanatçımıza rastlamanız çok olası.

Alaçatı son dönemde ev sahipliği yaptığı pekçok sergi ve sanat söyleşileri ve atölye çalışmaları ile özellikle İzmir'li sanat severlerin uğrak adresi oldu. Alaçatı sanat haftasında gerçekleştirilen aktivite, sergi ve atölye çalışmaları Alaçatı'nın eşsiz ortamı ve keyif veren atmosferi ile birleşerek sanat severlere unutamayacakları bir deneyim sunuyor. Karma sergiler ile birçok sanatçıyı ve eserlerini aynı mekanda izleme, gözlemleme ve birebir etkileşim kurma olanağı yakalayabilirsiniz. Yılboyu süren sanat etkinlikleri ve sergiler Alaçatı'yı yaratıcılığın, sanatsal üretimin merkezi olma yolunda her geçen gün daha da cazip bir merkez haline getiriyor. Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği, Çeşme Belediyesi ve Rengarenk Klasik Sanatlar Derneği gibi yerel kurumlar desteği ile heryıl Ekim ayında gerçekleşen ASH (Alaçatı Sanat Haftası) sanat severler tarafından ilgiyle takip edilmekte.

Çeşitli alanlarda sanatsal etkinlikler yanında Mutfak ve yemek sanatına gönül verenler içinde Alaçatı mükemmel fırsatlar sunmakta. Düzenli Aralıklarla Alaçatı İmren Han Otelin Eşsiz ortamında gerçekleştirilen yemek sanatı, pasta ve tatlı sanatı atölyeleri ve workshoplar ile sizde kendi yaratım süreçlerinizi daha lezzetli hale getirebilirsiniz. İmren Mutfak konsepti ile 7 den 70 e kadar herkesin kendinden birşeyler bulabileceği hem lezzetli hemde sanatsal bu etkinliğe tüm sanatseverler ve kendine bir değer katmak isteyen lezzet avcıları davetli.

#alacati #alacatisanat #ashalacati #alacatiworkshop #alacatisergi

TOP